Derby nie dla nas

W tym tygodniu naszym zawodnikom dwukrotnie przyszło zmierzyć się z rywalami z Zabrza. Niestety w obu meczach zwyciężyli nasi przeciwnicy.

W poniedziałek zespół młodzików udał się do hali przy ulicy Wolności by w ramach rozgrywek ligowych zagrać z zespołem SPR Pogoń 1945 Zabrze. Zmęczeni po weekendowym turnieju zawodnicy UKS “31 Rokitnica” Zabrze zostali pokonani przez drużynę Pogoni 19:36 (8:14).

Dziś zespół juniorów zadebiutował w rozgrywkach III ligi mężczyzn. W pierwszym meczu nasi sportowcy spotkali się z drużyną SPR Górnik Zabrze, w której występują m.in. nasi wychowankowie.  Emocji w rokitnickiej hali nie brakowało. Ostatecznie nasi zawodnicy przegrali 27:29 (10:14), jednak należą im się gromkie brawa za fantastyczną walkę do ostatniej minuty. Brawa również dla licznie zgromadzonych kibiców za doping dla naszych szczypiornistów.