Turniej w Zawierciu za nami

W miniony weekend (11-12 marca 2017) nasza drużyna złożona z zawodników zespołów młodzików i młodzików młodszych wzięła udział w turnieju w Zawierciu. Były to trzecie i ostatnie zawody w ramach ligi słowacko-czesko-polskiej. Niestety mimo ambicji, włożonego wysiłku i  wspaniałego dopingu licznie zgromadzonych kibiców naszej drużyny, musieliśmy uznać wyższość rywali. Choć trzeba przyznać, że momentami naprawdę niewiele brakowało do zwycięstw. Turniej wygrała drużyna RHC Frýdek-Místek (CZ), drugie miejsce zajęli zawodnicy KS Viret CMC Zawiercie (PL), a trzecie HK Kúpele Bojnice (SK). Nasz zespół zakończył zawody  na szóstym miejscu.

Cieszy nas, że chłopcy dawali z siebie wszystko i w każdym meczu zmuszali swoich rywali do najwyższego wysiłku. Dziękujemy Wam za to.

Najlepszym podsumowaniem naszego udziału w serii międzynarodowych zawodów jest komentarz, jaki na naszym profilu na Facebooku zamieściła mama jednego z naszych zawodników:

“Moje trzy grosze na zakończenie turnieju słowacko – czesko – polskiej ligi” …Ja kibic – mama, jestem dumna z postawy naszych chłopców. Nie zdobyliśmy punktów, to fakt … ale zdaliśmy sportowy egzamin…chłopcy zagrali tak jak potrafili najlepiej…byli waleczni, nieustępliwi, ale z pokorą i godnością przyjęli gorzką lekcję. Ani na moment nie zapomnieli o zasadach fair play. W ich grze nie było brutalnych fauli, braku szacunku dla rywali czy też sędziów, nie było zbędnych dyskusji i czerwonych kartek. Nie oznacza to, że są słabi i mało ambitni. Na twarzach naszych synów, pojawiało się mnóstwo emocji. Był smutek, determinacja, upór, sportowa złość…ale nie było buty, braku szacunku, niechęci w stosunku do rywali. I za to chciałabym im podziękować. Bo przegrywać nie jest wstydem…wstydem byłoby nie umieć pogodzić się z porażką. Tymczasem nawiązali nowe znajomości, wymienili kontakty i bez zażenowania mogą wspominać swoją międzynarodową przygodę z handballem… Wiem też, że współpracując i tworząc wspólnotę na boisku, wygrają razem niejeden turniej  ?. Trenerom tymczasem, należą się podziękowania i wyrazy uznania, za to, że oprócz waleczności wpoili chłopcom zasady uczciwej, sportowej walki… do zobaczenia na kolejnych meczach …nasze serca będą zawsze z Wami .”

Serdecznie zapraszamy naszych fanów do odwiedzania naszego profilu na FB i oczywiście dopingowania naszej drużyny w kolejnych meczach i turniejach.