Czas na świąteczny odpoczynek

Ani się nie obejrzeliśmy, a przed nami Święta i koniec roku, a  za nami… cała seria meczów naszych drużyn. Chłopcy grali tak często, że nie nadążaliśmy z relacjami (jedynie na bieżąco udawało się informować  naszych kibiców na Facebooku, gdzie serdecznie wszystkich zapraszamy).

Pora jednak choć w skrócie przedstawić co się działo w minionym okresie.

Zacznijmy od zespołu młodzików.

W piątej kolejce rozgrywek drużyna młodzików zmierzyła się w Chorzowie z tamtejszym Zrywem. Niestety nasi zawodnicy musieli tym razem uznać wyższość rywali. Przegraliśmy 16:23 (6:14).

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i boisko do koszykówki

12 listopada, w szóstej kolejce rozgrywek ligowych młodzicy udali się do Ustronia. Tu również rywale byli lepsi. Wygrali z nami 43:22 (23:6).

W siódmej kolejce rozgrywek nasi młodzicy zmierzyli się we własnej hali z rywalami z Siemianowic. Nie zrażeni porażkami w poprzednich kolejkach nasi zawodnicy pokonali MKS Siemion ZS4 Siemianowice Śląskie 22:17 (11:6).

23 listopada w zaległym meczu 3 kolejki młodzicy ulegli w Mysłowicach swoim rywalom 34:14 (14:7).

Trzy dni później, 26 listopada,  po raz kolejny nasi młodzi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali. Mimo prowadzenia w pierwszej połowie, ulegli zawodnikom SPR Grunwald Ruda Śląska 15:17 (10:8)

4 grudnia, w dziewiątej kolejce rozgrywek ligowych młodzicy zmierzyli się w rewanżowym meczu w Zabrzu z drużyną SPR Pogoń II Zabrze. Chłopcy pewnie pokonali swoich rywali 31:18 (14:8).

10 grudnia, w ostatnim w tym roku kalendarzowym meczy, po zaciętej walce, drużyna młodzików pokonała zespół MUKS Siódemka Mysłowice 26:22 (14:14).

Swoje mecze rozgrywali również juniorzy młodsi.

W siódmej kolejce rozgrywek nasi juniorzy młodsi pauzowali. W kolejnej, 17 listopada, podejmowali zespół z Mysłowic. Nasza drużyna pewnie wygrała to spotkanie 59:21 (30:9).

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

29 listopada, po niesamowicie zaciętym meczu juniorzy młodsi wygrywają w Sosnowcu 31 :27 (12:11).

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, boisko do koszykówki i w budynku

W dziesiątej kolejce rozgrywek, 8 grudnia)  juniorzy młodsi podejmowali drużynę SPR Pogoń I 1945 Zabrze. Niestety tym razem to rywale okazali się lepsi. Przegraliśmy 28:40.

W ostatnim tegorocznym meczu nasi zawodnicy spotkali się w Piekarach Śląskich z zespołem KS Olimpia II Piekary Śląskie. Po emocjonującym meczu juniorzy młodsi wygrali 40:32 (19:15).

Zawodnikom obu drużyn dziękujemy za emocje jakich nam dostarczyli i trzymamy kciuki za resztę sezonu. Dziękujemy również wszystkim kibicom za niesamowity doping jakim wspierają naszych zawodników zarówno w trakcie spotkań w Rokitnicy, jak i na meczach wyjazdowych.