Turniej w Martinie

W miniony weekend nasi zawodnicy (połączona grupa młodzików i młodzików młodszych) wzięli udział w pierwszym turnieju w ramach ligi czesko-słowacko-polskiej w słowackim Martinie.

Dwudniowa impreza na pewno na długo zapadnie naszym graczom w pamięci. Co prawda nasi chłopcy musieli tym razem uznać wyższość rywali, jednak trzeba przyznać, że włożyli sporo serca we wszystkie mecze.

Zawody były jednocześnie doskonałą okazją do integracji nie tylko w ramach zespołu, ale również na płaszczyźnie międzynarodowej. Mimo, że zawodnicy pochodzili z różnych krajów, różnice językowe nie stanowiły przeszkody w komunikacji, wspólnym językiem była piłka ręczna.
Nasi zawodnicy zmierzyli się z drużynami: RHC Karviná (CZ), RHC Frýdek-Místek (CZ), MHáK Martin (SK), HK Kúpele Bojnice (SK) i KS VIRET Zawiercie (PL). Turniej wygrała drużyna z Czech RHC Frýdek-Místek.

Szansa na rewanż w kolejnym turnieju 11-12 lutego w czeskim Frýdku-Místku.

 

UKS w Martinie