Spotkanie z Markiem Kąpą

Serdecznie zapraszamy naszych zawodników wraz z rodzicami, a także wszystkich fanów piłki ręcznej, na spotkanie z legendą zabrzańskiej piłki ręcznej – trenerem Markiem Kąpą (1958).

II trener NMC Górnik Zabrze, a w przeszłości wieloletni gracz (obrotowy) zabrzańskiej Pogoni rozpoczynał swą przygodę z piłką ręczną w… Rokitnicy. Od 1973 roku związany z drużyną Pogoni Zabrze, zdobywca srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Grał w Pogoni Zabrze w okresie, gdy zespół ten odnosił swoje największe sportowe sukcesy. Wśród najważniejszych tytułów zdobytych przez Marka Kąpę można wymienić dwukrotne Mistrzostwo Polski, dwukrotne wicemistrzostwo Polski i aż trzykrotne zdobycie Pucharu Polski!

Spotkanie zostanie zorganizowane przez Muzeum Miejskie w ramach cyklu spotkań z wybitnymi zabrzańskimi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi. W trakcie imprez będzie możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Wstęp na każde spotkanie jest darmowy.

Spotkanie odbędzie się już w czwartek, 23 lutego o godzinie 17:00 w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia.

Muzeum Miejskie w Zabrzu/Galeria Sztuki Café Silesia
ul. 3 Maja 6, 41-800 Zabrze